Pobjedom protiv Leotara proteklog vikenda u 11. kolu Premijer lige BiH Željezničar je vratio mir u kuću i došao do vrlo važna tri boda. Gol Nedima Mekića donio je ekipi sa Grbavice treću pobjedu u sezoni i dobru atmosferu pred naredne izazove koji očekuju Tomislava Ivkovića i njegove izabranike.

Neugodni niz od šest utakmica bez pobjede prekinut je još jednom pobjedom na domaćem terenu, a priliku za prvu pobjedu na strani ove sezone Željezničar će imati u okviru 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine protiv ekipe Rudara iz Han Bile. Ovo će biti idealna prilika za fudbalere koji nisu u prvom planu kod trenera Ivkovića za dokazivanje i veću minutažu u nastavku sezone.

Pomalo nevjerovatan podatak je da je Željezničar svoju posljednju gostujuću pobjedu na strani pod okriljem NS BiH upisao 2. decembra prošle godine protiv Zrinjskog u Mostaru. Tako će Plavi sutra imati priliku da prekinu niz od 13 utakmica bez pobjede na gostovanjima.

Podsjećamo, Željezničar je prošlogodišnje izdanje Kupa BiH okončao u ¼ finalu, kada je Tuzla City bila bolja od naše ekipe.

FK Rudar Han Bila osnovan je 1961. godine i trenutno se takmiči u Drugoj ligi Federacije FBiH – Zapad. Nakon sedam odigranih kola, ekipa iz Han Bile zauzima šestu poziciju sa 12 osvojenih bodova. Svoje domaće utakmice Rudar igra na stadionu u Han Biloj, a kapacitet iznosi 300 sjedećih mjesta. Treba istaći da je ekipa Rudara prošle sezone osvojila naslov prvaka u Drugoj ligi FBiH Zapad 1.

Utakmica se igra sutra od 16:00, a glavni arbitar će biti Ermin Sivac iz Zenice.